Нанесення вогнезахисних покриттів на конструкції з бетону та залізобетону
Будівельні конструкції з бетону та залізобетону самі по собі мають певну вогнестійкість, яка залежить від марки бетону та його армування, розмірів конструкції, типу заповніть, навантажень, схеми опор і вологості бетону в умовах експлуатації будівлі. Під час пожежі залізобетонні конструкції в навантаженому стані піддаються високотемпературному вогневому впливу, яке змінює властивості бетону й арматури. Втрата несної здатності залізобетонних елементів може відбуватися під дією різних чинників: через деформацій, що виникають завдяки асиметричній зміні фізико-механічних властивостей бетону внаслідок нерівномірного нагрівання в поперечному січення несних елементів; зменшення розрахунку перерізу завдяки нагріванню до високих температур стисненого бетону; прослизання арматури на опорі під час нагрівання контактного шару бетону та арматури до критичної температури тощо. В арматурі за високих температур нагрівання виникають великі пластичні деформації, унаслідок чого вона перестає сприймати зусилля від зовнішнього навантаження. Найбільшою вогнестійкістю має бетон із вологістю майже 3,5%. Однак зволожені бетони зі щільністю вище 1200 кг/м3 навіть у разі короткочасної дії пожежі схильні до крихкого руйнування. Розширювана у разі підвищення температури волога та фазовий перехід води в пару створюють тиск на стінки пор, що призводить до чималих напруження в бетоні. Крихке руйнування бетону під час пожежі може дуже швидко призвести до руйнування бетонних або залізобетонних конструкцій. У цьому разі межа вогнестійкості конструкцій може виявитися куди нижчою від необхідної внаслідок зменшення розміру поперечного перерізу конструкції, зменшення товщини або повної ліквідації захисного шару робочої арматури, а також утворення наскрізного отвору. Загалом межа вогнестійкості залізобетонних конструкцій може досягати до 2,5 годин, вогнезахист для них застосовується в разі підвищених (понад 2,5 годин) вимог до меж вогнестійкості. Це характерно для таких об'єктів, як-от висотні будівлі або автодорожні тунелі.
Найбільш поширеними способами додаткового захисту залізобетонних конструкцій від тривалого впливу підвищених температур на сьогодні є:
- нанесення вогнезахисних покриттів;
- облицювання вогнестійкими панелями.
Кожен проєкт із вогнезахисту конструкцій з бетону та залізобетону індивідуальний. Якщо Ви цікаві нашими послугами, телефонуйте. Фахівці проконсультують Вас з усіх питань своєї компетенції, допоможуть підібрати оптимальні форми співпраці, зроблять розрахунок вартості робіт, оведуть сприяння у розв'язанні наявних проблем.
- Ціна: від 250 ₴